» » » » O AUDITORIO MUNICIPAL DE RIBEIRA ACOLLEU A ENTREGA DE PREMIOS DOS CIRCUÍTOS DE CARREIRAS DE AROUSA NORTE.

O AUDITORIO MUNICIPAL DE RIBEIRA ACOLLEU A ENTREGA DE PREMIOS DOS CIRCUÍTOS DE CARREIRAS DE AROUSA NORTE.

Publicado en: Actualidad, Nota de prensa | 0

Este venres tivo lugar no Auditorio Municipal de Riveira a entrega de premios ás persoas gañadoras da cuarta edición do circuíto de carreiras populares de Arousa Norte. “ 4 carreiras 1 meta”. Un total de 70 premiados recolleron os seus trofeos da man das/os técnicas/os de deportes, concellerías e Alcaldes dos concellos de A Pobra do Caramiñal, Boiro, Rianxo e Riveira e o presidente da Federación de Atletismo, Isidoro Hornillos.

Os premios a entregar foron ás categorías absolutas, sub-10, sub-12, sub-14, sub-16, sub-18, sub-20, sub-23, sénior, grupos máster femeninas e masculinas, clubes federeados e asociacións, e á categoría de conciencia social destinada a persoas con diversidade funcional, “sapatilla inclusiva”.

Desde Arousa Norte consideran importante apostar e traballar no turismo deportivo, xa que o deporte é unha práctica popularizada hoxe en día e xera fluxos de persoas que viaxan para practicar a súa afección. Na propia gala, Arousa Norte encargouse de sinalar que “temos excelentes clubes deportivos, que aglutinan a moitas e moi boas corredoras e corredores, hoxe aquí presentes. Temos paisaxes espectaculares e lugares axeitadas para a práctica deportiva e temos 4 concellos que desde as áreas política e técnica se esforzan en organizar as carreiras populares que se fan na comarca. Polo que desde Arousa Norte temos que motivar a coordinación dos esforzos, porque nos fai máis fortes, temos que perseguir a excelencia nos circuítos de carreiras que propoñamos e temos que coidar moito “o produto” que ofrecemos conxuntamente para que o deporte siga sendo un fío condutor na configuración dunha oferta turística diferenciada”.

O acto estivo conducido por dous profesionais de ampla traxectoria e destacada proxección pública como son o xornalista deportivo Terio Carrera e a humorista galega Isabel Risco.

 

Achegamos relación de premiadas:

  • Clasificada Absoluta Femenina: Sandra Mosquera Losada ( Prionor)
  • Clasificada Absoluta Femenina : Tina Fernandez Barreiros (Sar-Petroni) 3 Clasificada Absoluta Femenina: Rocío Alvite Ferreiro

 

1ª Clasificado Absoluta Masculina: Lolo Penas ( C.A. O Pino)

2ª Clasificado Absoluta Masculina:: Rubén Díz Díaz( C.A. Ourense) 3ª Clasificado Absoluta Masculina: Esteban Toucedo Santos

1º Clube federado, asociación ou equipo popular máis numeroso: C.A. Cambados-

2º Clube Federado, asociación ou equipo popular máis numeroso: ATLETISMO SAR- PETRONI 3º Clube Federado, asociación ou equipo popular máis numeroso: S.D. Barbantia Roda

 

Premiados con Trofeo Arousa Norte:

Sub 10 Femenino:

1ª Sabela Raposo Fernandez ( Atletismo Sar-Petroni) 2ª Carmen Paz Santamaría ( Atletismo noia)

3ª Lucía Ageitos Romero ( Natación Riveira) Sub 12 Femenino:

1ª Daniela Rama Figueiras ( Atletismo Noia) 2ª Irene Riveiro Leon ( Atletismo Noia)

3ª Kiara Conde García ( Santa Uxía Atletismo)

 

Sub 14 Femenino:

1ª Alexia Rama Lado ( Trikiteam) 2ª Julia Salvado Dieguez ( Acade)

3ª María Fernandez Martinez ( Trikiteam)

 

Sub 16 Femenino:

1ª Ainoa Gontan Iglesias ( Triatlón arcade infohouse) 2ª Rosana Fernandez Martinez ( Trikiteam)

3ª Andrea Gómez Tubio ( Atletismo Noia)

 

Sub 20 Femenino:

1ª Celia Carracedo Pérez ( Adas Prionor)

 

Senior Feminino:

1ª María Ferreiro Perez

2ª Sabela Pensado Parada3a Sandra Caneda Besada ( C.A. Cambados- Seguros Noval)

 

Master 1 Feminino:

1ª Vicky Losada Perez ( Burgas Atletismo Ourense) 2º Tania Silvelo Pallin (Usc Universidade de Santiago) 3ª Guadalupe Lodeiro Nuñez ( Atletismo Sar-Petroni)

 

Master 2 Feminino:

1ª Beatriz Barroso Pérez ( Tribu Trail)

2ª Natalia Rivas Suarez ( Club Atletismo o Pino)

3ª Nuria Santiago Rodriguez ( C.A. Cambados-Seguros Noval)

 

Master 3 Feminino:

1ª Mada García Abalo ( club atletismo Outes) 2ª Ana María Solla Fontán

3ª Marga Ledesma ( Club Atletismo o Pino)

 

Master 4 Feminino:

1ª Lupe Vilar Seren ( C.A. Cambados- Seguros Noval)

 

Sub 10 Masculino:

1º Gonzalo Ramos Sambade ( Trikiteam)

2º Diego Castro Sampedro ( Natación Riveira)

3º Xabi Camba Vázquez ( Atletismo Coruña Comarca)

 

Sub 12 Masculino:

1º Alejandro Couselo Fernandez ( Tambre bike&running) 2º Iker Ayaso Parada

3º Mateo Crujeiras Villar ( Natación Riveira)

 

Sub 14 Masculino:

1º Yago Iglesias Turnes 2º Alex Ayaso Parada

3º Hugo Gonzalez Lestón ( Trikiteam)S

 

Sub 16 Masculino:

1º Victor Ramos Sambade ( Trikiteam)

2º Ramón González Pais ( Atletismo Noia) 3º Fernando Otero Lado ( Trikiteam)

 

Sub 20 Masculino: 1º Ramón Rey Fuentes ( C.A. Cambados)

Sub 23 Masculino:

1º Juan Luís García Meniño ( C.A. Cambados) 2º Juan Fernandez Rosales ( Por Amor al Arte)

 

Senior Masculino:

1º Rubén Insua Diaz ( Atletismo Sar- Vermu petroni) 2º Pablo Lorenzo Mirón

3º Xacobe Fontán Martinez

 

Master 1 Masculino:

1º Victor Gonzalez Horta ( Comesaña Sporting Club) 2º Lucas Pouso Vidad ( C.A. Cambados )

3º Maxi Oubiña Falcón ( C.A. Cambados)

 

Master 2 Masculino:

1º Alexis Buig Fernandez ( C.A. Barbanza)

2º Francisco Ramón Oubiña Dios( C.A. Cambados)

3º Oscar Guerra Magan ( C.A. Cambados)

 

Master 3 Masculino:

1º José Suarez Leis ( Atletismo Sar- Petroni)

2º Carlos Busto Lobato ( Atletismo Sar- Petroni) 3º Juan Rivas Castro ( C.A. Cambados)

 

Master 4 Masculino: 1º Francisco Javier Cepeda Gacio ( Noitebra FC)

2º Ramón Daporta ( C.A. Cambados)

3º Fernando Sainz García ( Atletismo Sar- Petroni)

 

Sapatilla inclusiva Masculino:

1º Alberto Fernández boo ( Clube Ourense Atletismo) 2º Fernando Carvalho Lisboa (Ambar)

3º Raúl Jamardo Portas (Ambar)